Dlaczego Liceum Akademickie?

Intensywna współpraca ze szkołą wyższą – Kolegium Jagiellońskim – polega na tym, że uczniowie mają możliwość udziału w interesujących zajęciach razem ze studentami uczelni, jak również w licznych wydarzeniach akademickich. Wyróżniającą cechą naszego liceum jest również to, że część kadry pedagogicznej stanowią nauczyciele, którzy są jednocześnie wykładowcami akademickimi. Nasze Liceum łączy doświadczenie i potencjał szkoły wyższej ze specyfiką szkoły ponadgimnazjalnej.

Dlaczego Liceum Katolickie?

Otwarcie rozmawiamy o wartościach!

W Liceum Jagiellońskim otwarcie rozmawiamy o wartościach odnosząc je do dorobku europejskiej cywilizacji chrześcijańskiej. Zarówno ksiądz, sprawujący opiekę duchową, jak i nauczyciele, wspierają uczniów w budowaniu własnego światopoglądu na solidnych fundamentach. Dzięki temu nasi uczniowie wzrastają do dojrzałości nie tylko w zakresie wiedzy, ale również postawy życiowej. W naszym Liceum uczą się z odpowiedzialnego korzystania ze swojej wolności.

Dlaczego Liceum Nowego Jedwabnego Szlaku?

Jesteśmy najprawdopodobniej jedynym liceum w Polsce, które umożliwia wszystkim swoim uczniom nieodpłatną naukę języka chińskiego.

Na wzór dawnego Jedwabnego Szlaku łączącego Chiny z Europą i Bliskim Wschodem, Nowy Jedwabny Szlak wiodący przez Polskę stanowi olbrzymią szansę na rozwój gospodarczy naszego kraju. Odniesienie korzyści z tego rozwoju nie będzie możliwe bez umiejętności komunikacji z Chińczykami w ich rodzimym języku oraz znajomości kultury i obyczajów chińskich. Nasi uczniowie już na starcie swoich karier zawodowych będą więc posiadali unikalne kompetencje wyróżniające ich na rynku pracy. Wszystkie lekcje języka chińskiego prowadzone są przez native speakerów, zaś uczniowie mają możliwość wyjazdów na bardzo atrakcyjne cenowo letnie obozy w Chinach oraz uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Instytut Konfucjusza przy Kolegium Jagiellońskim.

Dlaczego Liceum Prywatne?

Status szkoły prywatnej o uprawnieniach szkoły publicznej daje nam możliwość autonomicznego kształtowania programów nauczania, oferty zajęć dodatkowych i specyfiki szkoły.

Liceum Jagiellońskie to wyjątkowe miejsce, gdzie uczniowie czują się dobrze i bezpiecznie. Nasza szkoła to nie tylko ławki, zeszyty, książki i tablice, ale to także możliwość niezwykłego zdobywania wiedzy i odkrywania świata w sposób kreatywny.

Liceum prywatne to kameralna społeczność nauczycieli, uczniów i rodziców, w której nikt nie jest anonimowy, a naszymi priorytetami są dbałość o otwartą komunikację, twórcze podejście do problemów i postawa wzajemnego szacunku. Nasza szkoła to nie tylko dydaktyka – to także nauka życia społecznego, budowania i utrzymywania relacji oraz poszanowania wartości.