Konkurs fotograficzny i poetycki „Wybrzeża pełne ciszy”

2017-02-18

Konkurs fotograficzny i poetycki

„Wybrzeża pełne ciszy”

Współczesny świat naszej codzienności: szybkość, dynamizm, przyspieszenie. Głośna muzyka w słuchawkach. Hałas pędzących samochodów. Ciągłe wbieganie na kolejne poziomy gier komputerowych. Zatłoczone ulice. Ludzie spieszący się do szkoły, pracy, domu, sklepu. Gwar galerii handlowych, który nigdy nie gaśnie.

Jak wśród codziennego zgiełku odnaleźć swoje „wybrzeża pełne ciszy”?

Można przystanąć na chwilę, żeby wykonać fotografię lub napisać wiersz.

A w tymże wierszu lub fotografii uchwycić moment, w którym świat się zatrzymuje i milknie. Może przykuje Twoją uwagę leśny pejzaż, kobieta siedząca na ławce w parku, wnętrze wypełnione słabym światłem. Ważne, aby Twoje dzieło fotograficzne lub poetyckie było świadectwem chwili, w której odnalazłaś/odnalazłeś własne wybrzeże pełne ciszy. Aby była to chwila dotknięcia Tajemnicy.

Inspiracją dla wszystkich uczestników konkursu niech stanie się fragment wiersza Karola Wojtyły:

„Dalekie wybrzeża ciszy zaczynają się tuż za progiem.
Nie przefruniesz tamtędy jak ptak.
Musisz stanąć i patrzeć coraz głębiej i głębiej,
aż nie zdołasz już odchylić duszy od dna”.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie toruńskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Każdy uczestnik może przedstawić maksymalnie trzy prace fotograficzne i/lub trzy prace poetyckie. Dowiedz się więcej na temat przesyłanych prac w regulaminie konkursu.

Prace konkursowe należy nadesłać w terminie do 17 marca 2017 roku na adres: Liceum Jagiellońskie – Katolickie Liceum Akademickie, ul. Prosta 4, 87-100 Toruń; z dopiskiem: KONKURS FOTOGRAFICZNY I POETYCKI „WYBRZEŻA PEŁNE CISZY”.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie fotograficznej wystawy pokonkursowej odbędzie się w piątek, 31 marca 2017 roku, w siedzibie Liceum Jagiellońskiego. O szczegółach uczestnicy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową.

Kontakt mailowy z organizatorami: e.dryglas-komorowska@lj.edu.pl